• Palánk: 25mm vastag masszív HDPE, UV stabilizált és anyagában színezett.
  • Oszlop: horganyzott acél, két rétegű por borítással, beton alapzaton.

8 évtől

Street Ball

• A streetball, és az utcai kosárlabda (a kettő napjainkra merőben eltér egymástól) egyre jobban elterjedt Magyarországon, mind külföldön. Egyre többet látni az utcán játszó játékosokat. Nincs egyesített szabályzat.

Játékszabályok:

• A streetballban mindig a fair-play szabályait kell érvényesíteni. Ez az első és legfontosabb dolog, amit egy játékosnak tudnia kell. A játék a félhivatalos szabályok szerint 3-3 ellen folyik, de az utcai csapatok általában több, 4 vagy 5 főből állnak.
  • Cserélni a labda birtoklásakor lehet.
  • A kezdő csapatról sorsolással a pályafelügyelő dönt.
  • Minden egyes kosár után automatikusan a pontszerző csapat ellenfele kapja a labdát. Minden kosár és büntető egy pontot, a köríven kívüli dobás két pontot ér.
  • Újrakezdéskor ki kell vinni a labdát a hárompontos vonalon túlra, s ugyanott "kezeltetni" is kell az ellenféllel. Ahhoz, hogy egy csapat érvényes kosarat tudjon elérni, legalább ketten kell, hogy érintsék a labdát. A kosárlabdából ismert, a palánk alatti tartózkodás idejét korlátozó, úgynevezett három másodperces szabály ellenben itt nem létezik. Feldobás sincs, helyette a védekező csapatot illeti a labda.
  • Zsákolni többnyire tilos.
  • Mérkőzésenként minden csapat egyszer kérhet időt, de az utolsó 2 percben egyszer sem.
  • A támadó csapatnak 30 másodpercen belül dobnia kell (szándékos időhúzás esetén a pályafelügyelő az ellenfélnek ítélheti a labdát).
  • A mérkőzés 16 pontig vagy 20 percig, de van ahol 13 pontig vagy 10 percig tart. A megadott büntetődobást a játékidő után is el kell végezni. Amennyiben a mérkőzés a játékidő leteltekor döntetlen, úgy a "hirtelen halál" dönt. A kezdőcsapatot ekkor is kisorsolják.
  • Ha a faultolt játékos érvényes kosarat ér el, úgy az számít, és nem jár a szabálytalanságért büntetődobás.
  • A külön nem említett, egyéb kérdésekben természetesen a kosárlabdázás versenyszabályai a mérvadók.

Rendelési kód: SASB.0

Validated by HTML Validator (based on Tidy) FlexiBilo Hungária Kft. | Miskolc, Kont u. 9.| tel: +36-46-411-543 | fax: +36-46-428-259 | info@flexibilo.hu